Kompletne zrekonštruovaný byt 2+kk z obdobia Funkcionalizmu

Bytový dom v brnenskej Masarykovej štvrti

Foto: Pavla Kubinská, 2017

Naši klienti z Brna si nechali zrekonštruovať byt podľa návrhu Ing. Arch. Radka Květa tak, aby opäť vynikli jeho krivky z obdobia Funkcionalizmu. Následne nás oslovili kvôli jeho interiérovému dizajnu. Keďže sú milovníkmi pastelových farieb, čo sa odrazilo i na výbere dlažby a obkladov v kuchyni, kúpeľni i chodbe, rozhodli sme sa v tomto duchu zariadiť i zvyšok nádherne slnečného bytu. Jedálenský i pracovný kút síce oživila medová farba dreva stolíkov z našej dielne, inak však prevládli pastelové tóny mentolovej, šedej, bielej, oceľovo-modrej a pudrovo-ružovej farby použitej na látkach kresiel i stoličiek.

Minimalistickú linku i farebnosť zariadenia bytu sme ešte viac podtrhli výberom veľkoformátových plátien talentovanej brnenskej umelkyne Natalie Perkof, ktorej diela nájdete aj v našej webovej sekcii ARTO.

Konečná podoba bytu dokazuje, že každý zaujímavý interiér môže skĺbiť kombináciu veľmi moderných prvkov s niekoľkými výraznými prvkami z dôb minulých. Základom však ostáva starožitnosti zreštaurovať tak, aby drevené časti síce opäť zažiarili v svojej pôvodnej farebnej podobe a kráse, látka by však mala odrážať osobnosť majiteľa bytu, ako i modernú dobu, v ktorej žije.

Dôležitú, i keď často opomínanú, rolu pri došperkovaní interiéru však nehrá len nábytok samotný, ale i jednotlivé doplnky. Pri tomto byte ich stojí za  povšimnutie hneď niekoľko. Okrem už spomínaných obrazov Natalie Perkof sú to i kožušiny, ktoré môžu plniť niekoľko rozličných funkcií. Koberec môže nahradiť veľkorysá koža argentínskej kravy, ktorá je charakteristická nízko ležiacim vlasom a nádhernou farebnou kresbou. Sobiu kožušinu, ktorá je nesmierne hrejivá a dodáva interiéru nádych luxusu, sme použili ako pléd na kreslo, v ktorom si radi prečítate svoju obľúbenú knihu. A až budete ráno vstávať do práce, hebkosť a teplo ovčej kožušiny Vám dodá  pocit príjemného vkročenia do nového dňa. Inšpirujte sa v našej sekcii Doplnkov.

Čo sú cookies?

Textové súbory, ktoré internetové stránky ukladajú na váš počítač, alebo na mobilné zariadenie v okamžiku, kedy tieto stránky začnete používať. Stránky si tak na určitú dobu zapamätajú úkony, ktoré ste vykonali a preferencie ( napr. prihlasovacie údaje, jazyk, veľkosť písma a iné ), takže tieto údaje už nemusíte zadávať znovu a preskakovať z jednej stránky na druhú.

Ďalším používaním týchto stránok vyjadrujete súhlas s ukladaním súborov cookies. Viac informácií Menej informácií