email info@restarto.sk     phone +421 944 058 056
SK EN

Symbolika veľkonočných sviatkov

31. 3. 2021

Sviatky Veľkej noci, či už chápané ako najdôležitejší kresťanský alebo naopak pradávny pohanský sviatok, v sebe nesú mocnú symboliku. Jedni ich prežívajú ako obdobie hlbokého smútku kvôli smrti Krista, ktoré však vystrieda radosť z jeho zmŕtvychvstania. Iní toto obdobie vnímajú ako čas, kedy po dlhej dobe zimy opäť ožíva príroda, prebúdzajú sa rastliny a stromy a na svet sa liahne a rodí nový život.

Už druhý krát trávime veľkonočné sviatky netradične - izolovane, akoby uzamknutí, bez širšej rodiny či priateľov. Udalosti, ktoré nás sprevádzajú už viac než rok, nás priamo konfrontovali s témou umierania a ozajstnou hodnotou života. Ukázali nám, aké je ťažké nemôcť byť súčasťou životov ľudí, ktorých máme radi. Pochopili sme, že žiaden online kontakt nám nenahradí ľudskú blízkosť.

Prajeme Vám, nech tento rok nefarbíte len veľkonočné vajíčka. Skúste si vo Vašej mysli namaľovať úžasný obraz toho, aký pestrý, bohatý a rozmanitý bude Váš život až sa doň vrátia všetky zdanlivo obyčajné veci každodenného života a najmä všetci ľudia, ktorých blízkosť Vám pomáha napľňať jeho skutočný zmysel.

Čo sú cookies?

Textové súbory, ktoré internetové stránky ukladajú na váš počítač, alebo na mobilné zariadenie v okamžiku, kedy tieto stránky začnete používať. Stránky si tak na určitú dobu zapamätajú úkony, ktoré ste vykonali a preferencie ( napr. prihlasovacie údaje, jazyk, veľkosť písma a iné ), takže tieto údaje už nemusíte zadávať znovu a preskakovať z jednej stránky na druhú.

Ďalším používaním týchto stránok vyjadrujete súhlas s ukladaním súborov cookies. Viac informácií Menej informácií