email info@restarto.sk     phone +421 944 058 056
SK EN

Farby nádeje a túžby po slobode

27. 2. 2022

Posledné dva roky sme sa "vďaka" Covidu naučili veľa o slobode a nádeji. Slobodu, ktorú sme zrazu stratili, sme si každé leto pri uvoľnení opatrení, začali oveľa viac vážiť. A počas zbytku kalendárneho roka sme v sebe živili nádej na ďalšie "slobodné leto." 

Posledné dni sme však o slobode a nádeji dostali oveľa cennejšiu lekciu. Lekciu o tom, ako sa história opakuje a ako veľmi je potrebné sa z nej poučiť a zapamätať si to dôležité: a síce - že akúkoľvek nepravdu a násilie sa nám ľahšie podarí poraziť vtedy, keď máme po boku pomocnú ruku. Niekoho, kto zažil niečo podobné a vedel nás v tých ťažkých časoch podporiť nielen slovom, ale aj činmi.

Ako Čechoslováci sme zažili, že nám niekto cudzí "prišiel" vysvetliť, čo si myslíme o budúcnosti a smerovaní našej krajiny. 

Ten niekto cudzí pred pár dňami "prišiel" to isté vysvetliť aj našim východným priateľom.

A napriek tomu, že ich boj je bojom o demokraciu a slobodné rozhodovanie sa o svojom budúcom smerovaní, ktoré my už "máme", sme to my, ktorí posledné dni dostávame cennú lekciu o tom, aké hrdinské farby má tieto dni nádej a túžba po ozajstnej slobode!

Otázkou zostáva, či chceme a vieme byť tými, ktorí v tomto boji podajú pomocnú ruku...

Čo sú cookies?

Textové súbory, ktoré internetové stránky ukladajú na váš počítač, alebo na mobilné zariadenie v okamžiku, kedy tieto stránky začnete používať. Stránky si tak na určitú dobu zapamätajú úkony, ktoré ste vykonali a preferencie ( napr. prihlasovacie údaje, jazyk, veľkosť písma a iné ), takže tieto údaje už nemusíte zadávať znovu a preskakovať z jednej stránky na druhú.

Ďalším používaním týchto stránok vyjadrujete súhlas s ukladaním súborov cookies. Viac informácií Menej informácií